Najistotniejsze zmiany
Najistotniejsze zmiany w zasadach dotyczących przeprowadzenia Budżetu Obywatelskiego 2023 w stosunku do poprzednich zasad regulujących procedury Budżetu Obywatelskiego
Zmiany:
1.Wprowadzony został podział środków finansowych przeznaczonych na realizację Budżetu Obywatelskiego na realizację projektów dużych i projektów małych.
Określone zostały maksymalne szacunkowe kwoty realizacji projektów dużych i projektów małych.
2. Brak jest podziału miasta na okręgi.
3. W konsultacjach społecznych Budżetu Obywatelskiego udział może wziąć każdy mieszkaniec Tczewa bez ograniczeń wiekowych.
4.Projekt, którego realizacja miałaby się odbywać z wykorzystaniem infrastruktury technicznej (takiej jak np. sieć elektroenergetyczna, sieć oświetlenia, sieć gazowa, sieć telekomunikacyjna- w tym monitoring wizyjny, monitoring powietrza), do dysponowania której Gmina Miejska Tczew nie posiada tytułu prawnego, autor projektu zobowiązany jest przedstawić oświadczenie właściciela gestora sieci o zobowiązaniu do nieodpłatnego oddania Gminie do dysponowania niezbędnych elementów infrastruktury na cele umożliwiające realizację projektu oraz utrzymanie jego efektu przez okres co najmniej 5 lat.
4. Głosowanie odbywa się osobiście poprzez wypełnienie i złożenie karty do głosowania osobiście w Urzędzie Miejskim w Tczewie lub poprzez oddanie głosu elektronicznie.
5. Każdy mieszkaniec ma prawo do oddania głosu poprzez wybór jednego projektu dużego i wybór jednego projektu małego, bądź wybór tylko jednego projektu dużego lub wybór tylko jednego projektu małego. W przypadku oddania głosu poprzez wybór więcej niż jednego projektu dużego lub więcej niż jednego projektu małego, głos mieszkańca uznaje się za nieważny.